• پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 15:42
  • 183
  • 0 دیدگاه

پیتر اسکات مورگان اولین سایبورگ جهان درگذشت + بیوگرافی و عکس

بیوگرافی و علت درگذشت دکتر پیتر اسکات مورگان اولین سایبورگ جهان که در سال 2017، به بیماری MND مبتلا شده بود، در سن ۶۴ سالگی از دنیا رفت . به گزارش واضح نیوز به نقل از تکراتو ؛ خانواده‌ی دکتر ا
پیتر اسکات مورگان اولین سایبورگ جهان درگذشت + بیوگرافی و عکس

بیوگرافی و علت درگذشت دکتر پیتر اسکات مورگان اولین سایبورگ جهان که در سال 2017، به بیماری MND مبتلا شده بود، در سن ۶۴ سالگی از دنیا رفت .

به گزارش واضح نیوز به نقل از تکراتو ؛ خانواده‌ی دکتر اسکات مورگان، خبر مرگ اولین سایبورگ جهان را در حساب رسمی توئیتر او اعلام کردند. دکتر اسکات مورگان با استفاده از تجهیزات رباتیک و جراحی‌های مختلف با بیماری خود به مدت 5 سال مبارزه کرد و زنده ماند. اما سرانجام بیماری نورون حرکتی این نابغه را از پای در آورد.

بیوگرافی پیتر مورگان

دکتر اسکات مورگان اولین کسی بود که تصمیم گرفت سایبورگ شدن را بپذیرد. او در طی این تصمیم خود، آواتاری واقع‌گرایانه از صورت خودش ساخت تا قابلیت شبیه‌سازی حالات چهره‌اش را در هنگام حرف زدن داشته باشد. دکتر مورگان همچنین با فناوری ردیابی چشم، به کنترل کامپیوتر می‌پرداخت و با استفاده از یک ویس باکس که صداهای آن از قبل ضبط شده بود، با مخاطبانش گفتگو می‌کرد.

پیتر مورگان همچنین با استفاده از یک ویلچر پیشرفته حرکت می‌کرد. او برای تغذیه خود، مواد خوراکی را با کمک لوله غذا به‌طور مستقیم به معده خود می‌رساند و از طریق سوند و کیسه کولوستومی عمل دفع را انجام می‌داد.

علی رغم تمام این تلاش‌ها و جراحی‌های سخت و پر ریسک، چندی پیش شرایط بیماری او وخیم‌تر شد، تا حدی که دیگر توانایی بستن چشم‌هایش را نداشت. اولین سایبورگ جهان که در سال 2019 برای آخرین بار جراحی را تجربه کرد اعتقاد داشت که با این تغییرات توانسته از پیتر 1.0 به پیتر 2.0 تبدیل شود که خود ارتقایی مهم محسوب می‌شود. وی در وب‌سایت خود اعلام کرد منظورش از پیتر 2.0، حضور یک سایبورگ است.