• شنبه 13 آبان 1402 - 18:56
  • 115
  • 0 دیدگاه

پیش بینی وضعیت آب و هوای اصفهان فردا یکشنبه 14 آبان / تشدید فعالیت سامانه بارشی و وقوع سیلاب

هواشناسی اصفهان یکشنبه 14 آبان 1402 تشدید فعالیت سامانه بارشی در اصفهان/ احتمال آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب اداره کل هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد: فعالیت سامانه بارشی در استان تشدید شده و امکان آبگرف
پیش بینی وضعیت آب و هوای اصفهان فردا یکشنبه 14 آبان / تشدید فعالیت سامانه بارشی و وقوع سیلاب

هواشناسی اصفهان یکشنبه 14 آبان 1402 تشدید فعالیت سامانه بارشی در اصفهان/ احتمال آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب

اداره کل هواشناسی اصفهان پیش بینی کرد: فعالیت سامانه بارشی در استان تشدید شده و امکان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن روخانه ها وجود دارد.

واضح نیوز ; کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان برای کلانشهر اصفهان در روز یکشنبه 14 آبان ، هوای نیمه ابری و مه آلود همراه با رگبار پراکنده بویژه در مناطق شرقی و شمال و مرکز و از بعدازظهر کاهش این پدیده و برای روز دوشنبه، هوای صاف تا کمی ابری و مه صبحگاهی پیش بینی کرد.

این وضعیت برای شهرهای اصفهان، اردستان، آران و بیدگل، انارک، بادرود، خور و بیابانک، زواره، فرودگاه اصفهان، مهاباد، کاشان، مبارکه، نایین، نطنز و ورزنه پیش بینی شده است.

بر اساس این پیش بینی، احتمال اختلال در ترددها، آبگرفتگی معابر عمومی بصورت محلی، شکل‌گیری روان آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، وزش باد شدید موقتی وجود دارد.

در این اطلاعیه به شهروندان توصیه شده است تا از تردد بویژه در جاده‌های کوهستانی، توقف و اتُراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها و فعالیت‌های کوه‌نوردی اجتناب کنند و احتیاط لازم را در سفرهای برون شهری داشته باشند.

همچنین در این اطلاعیه به مسوولان دستگاه‌های اجرایی و امدادی نیز توصیه شده است تا آمادگی لازم را برای پاکسازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آبروها داشته باشند.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان نیز امروز گفت‌ و گو با ایرنا اعلام کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر تداوم فعالیت سامانه بارشی بر روی استان تا اواسط روز یکشنبه(فردا) است و وضعیت جوی در این مدت در بیشتر مناطق بصورت نیمه ابری، گاهی ابری و بارش رگباری، وزش باد شدید موقتی، گاهی همراه با رعد و برق و احتمال تگرگ و مه آلودگی پیش بینی می شود.

محمدرضا رفیعی افزود: شدت بارش‌ها از عصر امروز تا اواسط فردا در نیمه شرقی و با شدت کمتر در شمال و مرکز استان خواهد بود و شرایط جاری شدن روان آب و آبگرفتگی معابر عمومی و کاهش دید بصورت محلی نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: میانگین دمای هوای بیشتر مناطق استان در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت.