• شنبه 07 خرداد 1401 - 7:17
  • 168
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

ژاپن مرزهای خود را بروی گردشگران خارجی باز کرد

ژاپن بعد از دو سال مرزهای خود را بروی گردشگران باز کرد.  واضح نیوز بین الملل / ژاپن که بعد از آغاز شیوع کرونا مرزهای خود را بروی گردشگران بسته بود اکنون پس از دو سال اعلام کرده از ۹۸ کشور جهان ت
ژاپن مرزهای خود را بروی گردشگران خارجی باز کرد

ژاپن بعد از دو سال مرزهای خود را بروی گردشگران باز کرد. 

واضح نیوز بین الملل / ژاپن که بعد از آغاز شیوع کرونا مرزهای خود را بروی گردشگران بسته بود اکنون پس از دو سال اعلام کرده از ۹۸ کشور جهان توریست می‌پذیرد.

این اقدام گام بزرگی از سوی توکیو برای عبور از محدودیت‌های سفت وسخت دوران کرونا ارزیابی شده است.

با این حال هنوز برخی محدودیت‌ها برای مسافران خارجی پابرجاست؛ نظیر این شرط که آنها باید در قالب یک تور گردشگری به ژاپن سفر کنند.

ژاپن یکی از سخت‌گیر‌ترین کشورهای جهان در مبارزه با کووید ۱۹ بوده است. این کشور حتی از ورود گردشگران برای تماشای مسابقات المپیک ۲۰۲۰ که با تاخیر برگزار شد، جلوگیری کرد.

این محدودیت‌ها البته از کمی قبل برای تجار و خارجیان مقیم ژاپن تسهیل شده بود اما اکنون دولت سقف روزانه ورود گردشگران را به ۲۰ هزار نفر افزایش داده که قرار است از هفته آینده، اول ژوئن، اعمال شود.

دانش‌آموزان بین‌المللی هم از اواسط ماه مارس گذشته اجازه ورود به ژاپن را گرفته بودند.

وزارت خارجه ژاپن اعلام کرده تورهای گردشگری از دهم ژوئن اجازه ورود به ژاپن را خواهند داشت. هر چند توکیو ۱۰۰ کشور و منطقه جهان، از جمله بریتانیا را به سه دسته‌بندی قرمز، زرد و آبی تقسیم کرده و بنابر قرار گرفتن گردشگران در این دسته‌بندی‌ها تصمیم خواهد گرفت که چه کسی بدون گذراندن قرنطینه و محدودیت‌‎های کرونا می‌تواند وارد خاک ژاپن شود.

ژاپن از زمان آغاز کرونا در سال ۲۰۲۰ به طور عمده درهای خود را به روی گردشگران و مسافران خارجی بسته بود و به این لحاظ یکی از سختگیرانه‌ترین محدودیت‌ها را وضع کرده بود که به بهای تعطیلی صنعت گردشگری این کشور هم تمام شد.

صنعت توریسم که بخش بزرگی از اقتصاد ژاپن را تشکیل می‌دهد در دوران کرونا و از سال ۲۰۲۰ با ۹۰ درصد کاهش در ورودی گردشگران روبرو بوده است.