تبلیغات بنری
مجله حالوا - ترجمه : اگر فضای باغ محدودی دارید، می توانید هویج را در گلدان کاشت کنید. در حالی که بسیاری از هویج های عریض در ظروف گلدانی رشد نمی کنند، اکثر گونه های کوچکتر هویج در گلدان رشد می کنند. اطمینان حاصل کنید که یک ظرف عمیق داشته باشید که اجازه می دهد ریشه های خوراکی به خوبی در خاک رشد پیدا کنند و خاک را برای رشد حداکثری حفظ کنند.   «آموزش تصویری نحوه کاشت و رشد دادن هویج در گلدان»   آماده کردن گلدان مناسب برای کاشت هویج 1 - یک نوع هویج کوتاه تر را انتخاب کنید. عناصر…
آموزش کاشت و پرورش «هویج» در«گلدان»

مجله حالوا - ترجمه : اگر فضای باغ محدودی دارید، می توانید هویج را در گلدان کاشت کنید. در حالی که بسیاری از هویج های عریض در ظروف گلدانی رشد نمی کنند، اکثر گونه های کوچکتر هویج در گلدان رشد می کنند. اطمینان حاصل کنید که یک ظرف عمیق داشته باشید که اجازه می دهد ریشه های خوراکی به خوبی در خاک رشد پیدا کنند و خاک را برای رشد حداکثری حفظ کنند.

 

«آموزش تصویری نحوه کاشت و رشد دادن هویج در گلدان»

 

آماده کردن گلدان مناسب برای کاشت هویج

1 - یک نوع هویج کوتاه تر را انتخاب کنید. عناصر کوچکتر به طور معمول با ظروف در حال رشد بهتر از انواع استاندارد طول می برند. این نیز یک ایده خوب انتخاب ارقام که زمان کمتری دارند.


کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  1
 
 
2 - یک ظرف بزرگ که حداقل 1 فوت (0.30 متر) عمیق است را انتخاب کنید. عمیق تر حتی بهتر است. هویج در زیر زمین توسعه می یابند، و سیستم ریشه نیاز به فضای زیادی برای رشد دارد.
 
به طور مشابه، بزرگتر گلدان، هویج بیشتر شما می توانید رشد کنید.
 
ظرف باید همچنین سوراخ های زهکشی مناسب برای جلوگیری از آب اضافی از ایجاد هویج به پوسیدگی.
 
نوع ظرف تا زمانی که عمق کافی ندارد، مهم نیست. خاک رس، پلاستیک یا سنگ خوب است، چه دایره ای یا مستطیل.
 
اگر گلدان شما دارای حفره های زهکشی نیست، می توانید خودتان را متورم کنید.
 
آموزش کاشت و پرورش «هویج» در«گلدان» -

3 - ظرف خود را با صابون و آب تمیز کنید. اگر ظرفی که قبلا استفاده کرده اید، قبل از کاشت هویج از داخل خارج شوید. تخم مرغ های باکتری و حشرات میکروسکوپی اغلب در داخل ظروف استفاده می شوند و ممکن است عملکرد شما را در صورتی که گیاه هویج شما را آلوده می کنند، از عملکرد شما جلوگیری کند.
 
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  1

4 - رسانه ای پر از شستشو را انتخاب کنید. هر دو خاک و مخلوط بدون خاک می توانند کار کنند. اگر میخواهید خاک خود را بخرید، یک سبد را برای سبزیجات قهوه انتخاب کنید. اگر خاک خود را خریداری کنید، سعی کنید در ذغال سنگ نارس را اضافه کنید. این میتواند 30 تا 50 درصد خاک شما را تشکیل دهد.
 
همچنین می توانید ماسه های باغی را به مخلوط اضافه کنید و می تواند 30٪ خاک شما را تشکیل دهد.

مخلوط از خاک قرمز، کمپوست تجزیه شده و یک ماسه مخلوط در مقادیر مساوی برای یک رسانه خاکی که خودتان می سازید، سعی کنید.

پودر کاکائو را با مخلوط مقدار کمی پرلیت برای یک رسانه بدون خاک بررسی کنید.

همه ی این اجزا را در فروشگاه باغ محلی پیدا کنید. در صورت لزوم از یک نماینده فروش بخواهید که یک پیشنهاد ارائه دهد.
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان , 4

5 - مخزن خود را با خاک و یا محیط بی حوصله پر کنید. ترک یک اینچ (2.5 سانتیمتر) فضای خالی بین بالای رسانه و لبه کانتینر. شما همچنین می توانید یک کود آهسته آزاد را در خاک مخلوط کنید، اما انتخاب کنید که نیتروژن کمتری دارد، مانند ترکیب 5-10-10. نیتروژن رشد برگ را به جای هویج تشویق می کند.
 
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان , 5

نحوه کاشت دانه های هویج در گلدان
 
1 - اگر در حال کاشت خارج از منزل هستید پس از اولین فراست کار کنید. هویج مانند آب و هوای سردتر است، اما آنها هنوز هم با مهربانی به یخ زده نمی شوند.
دمای مطلوب آنها حدود 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) یا کمی گرمتر است، بنابراین بهار سال خوبی است.

با این حال، آنها در درجه حرارت بیش از 85 درجه فارنهایت (29 درجه سانتیگراد) خوب عمل نمی کنند.
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  120

2 - سوراخ حفاری که 1/2 اینچ (1.25 سانتی متر) عمیق است. هویج فضای خود را در حدود 1/2 تا 1 اینچ (1.3 تا 2.5 سانتی متر) از هم جدا. اگر می خواهید آنها را از هم جدا کنید. قطره 2-3 دانه هویج در هر سوراخ.

بذر هویج کوچک و سخت است. اگر برخی از آنها را رها کنید، خوب است. پس از آنکه جوانه زدند، می توانید بعدا گیاهان را از بین ببرید.
 
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  - 24

3 - حفره ها را در محیط کاشت خود پر کنید. از زمان انجام این کار می توانید از محیط به سوراخ ها بسته نشوید، دانه ها را می توانید از بین ببرید. در عوض، متوسط را به هر سوراخ رها کنید. اطمینان حاصل کنید که هر سوراخ پر شده است.
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  - 22
 

4 - دانه ها را به طور کامل آب کنید. آب به اندازه کافی اضافه کنید تا محیط بسیار مرطوب ایجاد شود. شما نیازی به خم کردن ندارید، اما خاک شما باید به لمس شود، نه فقط مرطوب. دانه های شما به آب مناسب برای شروع پروسه جوانه زدن نیاز دارند.

از یک سمپاش ملایم استفاده کنید تا بذرها را بشویید.

5 - گلدان خود را در خورشید قرار دهید. اکثر هویج ترجیح می دهند که خورشید کامل باشند، به این معنی که آنها روز به روز خورشید را می خواهند یک نقطه در حیاط یا خانه خود را انتخاب کنید که در طول روز سایه نداشته باشد، جایی که هویج ها به اندازه کافی نور می گیرند تا خوشحال شوند و به خوبی رشد کنند.


همیشه در مورد تنوع خواندن، به عنوان برخی از هویج ترجیح می دهند شرایط دیگر. برای مثال برخی ممکن است بخشی از خورشید و سایه جزئی را ترجیح دهند.
 
کاشت هویج در گلدان , اموزش تصویری کاشت هویج , نحوه کاشت هویج در اپارتمان , پرورش هویج در گلدان ,  - 23
 

مراقبت و برداشت هویج
 
 1 - هویج خود را در هوای گرم روزانه. شما حتی ممکن است دو بار در روز در آب و هوای داغ و آفتاب نیاز داشته باشید. اجازه ندهید که خاک برای مدت زمان بیشتری تمیز شود.

انگشت خود را در خاک بچرخانید تا مرطوب شود. اگر اینطور نیست، شما باید آن را آب کنید.

در اکثر موارد آب شیرین برای هویج کار می کند. با این حال، اگر آب مورد استفاده برای باغ خود را با نرم کننده آب درمان می شود، به جای آن از آب مقطر برای هویج استفاده کنید.
 
2 - هویج خود را با کود یکبار در هفته یا بیشتر بخورید تا رشد را تشویق کنید. یک کود 5-10-10 را که دارای نیتروژن کم است، امتحان کنید. این باعث می شود که ریشه ها به جای برگ ها رشد کنند. با این وجود، استفاده از کود با هویج ضروری نیست.

3 - هویج نازک خود را هنگامی که آنها به 1 اینچ (2.5 سانتی متر) رسیدن. هنگامی که هویج شروع به رشد در نهال ها، هر گیاه اضافی را با قیچی یا قیچی باغبانی برش دهید. گیاهانی که نگهداری می کنید باید فاصله بین 2 تا 3 اینچ (5/1 تا 7/6 سانتیمتر) داشته باشید تا به آنها کمک کنید.

 اگر سعی می کنید که نهال های ناخواسته را بیرون ببرید، می توانید به گیاهان دیگر آسیب برسانید.

 4 - استفاده از محیط رشد بیشتر برای اصلاح مشکلات رشد. اگر هویج شما شروع به تکیه دادن کند، آنها را به آرامی صاف کنید و خاک را برای تثبیت آنها اضافه کنید. به همین ترتیب، اگر هویج خود را از طریق بالای خاک بچرخانید، با خاک بیشتری روبرو میشوید.

وقتی هویج از خاک رد می شود، در بالای آن سبز می شود. این به آنها آسیب نمی رساند، اما آنها به نظر نمی آیند.

5 - هویج را با یک اسپری ضد قارچی اسپری کنید اگر متوجه کپک سفید شوید. هویج کانتینر به عنوان حساس به آفات و بیماری ها نخواهد بود، اما ممکن است از یک زمان به طور مداوم عفونت قارچی ایجاد شود. شما متوجه یک ماده سفید و پودری در برگ خواهید شد. شما می توانید اسپری های ضد قارچی را خریداری کنید یا خودتان را بخرید.
یک اسپری ضد خشخاش را با یک قاشق غذاخوری (14 گرم) نوشابه گازدار به یک گالن (3.8 لیتر) آب با یک سرنگ مایع ظرفشویی اضافه کنید. آن را مخلوط کنید و یکبار در هفته یک بطری اسپری بگذارید.

6 - هویج خود را هنگامی که به رنگ اوج رسیدن را بردارید. هویج شما بسته به انواع مختلف می تواند زرد، قرمز، نارنجی یا بنفش باشد. به طور کلی، آنها به 2 تا 2 1/2 ماه طول می کشد تا کاملا بالغ شوند و به رنگ مناسب برسند. چشمه های سبز را در بالای ریشه ببافید و به آرامی آنها را بیرون بکشید.


هر چه زودتر هویج بالغ برداشت می کنید، شیرینی تر می شود زمانی که شما در نهایت می توانید آنها را بخورید.