• جمعه 23 اردیبهشت 1401 - 19:59
  • 145
  • 0 دیدگاه
  • ورزشی ,

اتفاقی نادر در ایران / کاپ جام جهانی به ایران می‌ آید

واضح نیوز - فیفا اعلام کرو  ایران یکی از کشور‌هایی است که برای نخستین بار میزبان کاپ جام جهانی فوتبال خواهد بود. پس از تور پنج روزه در قطر برای نمایش عمومی کاپ ویژه جام جهانی در کشور میزب
اتفاقی نادر در ایران / کاپ جام جهانی به ایران می‌ آید

واضح نیوز - فیفا اعلام کرو  ایران یکی از کشور‌هایی است که برای نخستین بار میزبان کاپ جام جهانی فوتبال خواهد بود.

پس از تور پنج روزه در قطر برای نمایش عمومی کاپ ویژه جام جهانی در کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت کوکاکولا تور جهانی خود را برای نمایش عمومی کاپ آغاز کرد.

 

طبق اعلام فیفا قرار است کاپ ویژه جام جهانی در ۵۱ کشور و نقطه دنیا به نمایش دربیاید و برای اولین بار، این کاپ به هر ۳۲ کشور حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲ برده خواهد شد که ایران نیز یکی از کشور‌های حاضر در این جام است.

 

این در حالی است که در سه دوره اخیر جام جهانی در سال‌های ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ این تور در سراسر جهان برگزار می‌شد، اما این کاپ ویژه تاکنون به ایران نیامده است.

 

کاکا و ایکر کاسیاس که با تیم‌های ملی برزیل و اسپانیا قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ را تجربه کرده‌اند، سفیران کوکاکولا برای نمایش کاپ جام جهانی در نقاط مختلف دنیا هستند. آن‌ها در اولین قدم کاپ ویژه جام جهانی را به کشور امارات متحده عربی بردند و این سفر از ورزشگاه کوکاکولا در دبی آغاز شد.

 

کاپ ویژه جام جهانی قرار است پس از این تور جهانی و حضور در ۵۱ نقطه دنیا، پیش از آغاز جام جهانی به کشور قطر بازگردانده شود.

اقتصاد ۲۴