• یکشنبه 15 خرداد 1401 - 9:57
  • 225
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

کره شمالی ۸ موشک بالستیک کوتاه‌ برد شلیک کرد

واضح نیوز نظامی و دفاعی : یک روز پس از مانور نظامی مشترک کره جنوبی و ایالات متحده، کره شمالی بامداد یکشنبه ۱۵ خرداد هشت موشک بالستیک کوتاه‌برد را به سمت دریا در سواحل شرقی خود شلیک کرد. رئیس س
کره شمالی ۸ موشک بالستیک کوتاه‌ برد شلیک کرد

واضح نیوز نظامی و دفاعی : یک روز پس از مانور نظامی مشترک کره جنوبی و ایالات متحده، کره شمالی بامداد یکشنبه ۱۵ خرداد هشت موشک بالستیک کوتاه‌برد را به سمت دریا در سواحل شرقی خود شلیک کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد این موشک‌ها از منطقه سونان در پیونگ یانگ، پایتخت کره شمالی، شلیک شده‌اند.

خبرگزاری کیودو ژاپن نیز به نقل از یک منبع دولتی اعلام کرد که کره شمالی چندین موشک پرتاب کرده است.

ارتش کره جنوبی می‌گوید که شلیک موشک‌ها را بین ساعت ۹:۰۸ بامداد روز یکشنبه تا ۹:۴۳ صبح به وقت محلی از منطقه‌ای در اطراف فرودگاه اصلی پیونگ یانگ به سمت آب‌های نزدیک به سواحل شرقی آن ثبت کرده است.

به گزارش بلومبرگ، شلیک رگبار هشت موشک بالستیک کوتاه‌برد در یک روز احتمالاً از نظر تعداد رکورد تازه‌ای از زمان به قدرت رسیدن کیم جونگ اون از ۱۰ سال پیش تاکنون محسوب می‌شود.

طبق این گزارش، کره شمالی در سال جاری میلادی تاکنون ۲۴ موشک پرتاپ بالستیک کرده است.

کره جنوبی روز شنبه از برگزاری نخستین رزمایش ترکیبی مشترک خود با آمریکا پس از چهار سال با حضور یک ناو هواپیمابر آمریکایی خبر داد.

ستاد مشترک کره جنوبی اعلام کرده بود که این مانور سه روزه نظامی در آب‌های آزاد نزدیک جزیره اوکیناوای ژاپن انجام شد. این مانور نظامی روز شنبه به پایان رسید.

شلیک این موشک‌ها همچنین یک روز پس از سفر سونگ کیم، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی، به کره جنوبی صورت گرفت.

نماینده ویژه آمریکا روز جمعه با همتایان کره جنوبی و ژاپنی خود، کیم گان و تاکهیرو فوناکوشی، ملاقات کرد.

سونگ کیم می‌گوید که واشنگتن مستقیماً به پیونگ یانگ اطلاع داده است که مسیر دیپلماسی همچنان باز است و تمایل دارد در مورد موضوعات مورد علاقه پیونگ یانگ مانند تحریم‌ها گفت‌وگو کند.

به گزارش رویترز٬ طی هفته‌های اخیر درباره اقدام احتمالی کره شمالی در آزمایش سلاح هسته‌ای ابراز نگرانی شده است.