• جمعه 07 مهر 1402 - 10:45
  • 86
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

کویت نیروهای خود را از مرز عربستان با یمن خارج می‌کند

چند روز بعد از کشته شدن نظامیان بحرین در جنوب غرب عربستان که گفته می‌شود در اثر حمله پهپادی یمن کشته شدند، منابع آگاه در یمن گفتند که کویت نیروهای خود را از جنوب عربستان خارج می‌کند. به گ
کویت نیروهای خود را از مرز عربستان با یمن خارج می‌کند

چند روز بعد از کشته شدن نظامیان بحرین در جنوب غرب عربستان که گفته می‌شود در اثر حمله پهپادی یمن کشته شدند، منابع آگاه در یمن گفتند که کویت نیروهای خود را از جنوب عربستان خارج می‌کند.

به گزارش واضح نیوز ، فعالان کویتی در شبکه های اجتماعی با انتشار تصاویری از خروج نیروهای این کشور از جنوب عربستان خبر دادند که در قالب ائتلاف ضد یمن به مرزهای سعودی اعزام شده بودند.

وب سایت بوابة الیمن به نقل از منابع مسئول در دولت معین، نخست وزیر دولت مستعفی یمن با تأیید این خبر گفت که نیورهای کویت از مرزهای عربستان سعودی با یمن عقب نشسته‌اند.

این هفته وزارت دفاع بحرین اعلام کرد که دو تن از نیروهای مسلح این کشور که یکی از آن‌ها افسر ارشد بوده در منطقه مرزی جیزان عربستان با یمن کشته شده‌اند. منامه انصارالله یمن را متهم به حمله پهپادی به نیروهای خود کرد.

دیروز نیز یکی از افرادی که در این حمله ادعایی زخمی شده بود، در اثر جراحات کشته شد و بدین ترتیب تلفات بحرین به سه نفر افزایش یافت. ناظران و تحلیل‌‌گران می‌گویند خروج نیروهای کویت از عربستان که از سال 2015 در ائتلاف این کشور حضور داشتند، از بیم تعرض به آن‌ها در مناطق مرزی سعودی با یمن است.