ماجرا و جزئیات گروگان گیری در ایلام چه بود ؟ + عکس و فیلم

واضح نیوز : ماجرا و جزئیات گروگان گیری در ایلام چه بود و فیلم و عکس از گروگان گیری خونین ایلام با ۴ کشته امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ با علت گروگان گیری ایلام را ور این بخش از سایت واضح نیوز بخوانی
ماجرا و جزئیات گروگان گیری در ایلام چه بود ؟ + عکس و فیلم

واضح نیوز : ماجرا و جزئیات گروگان گیری در ایلام چه بود و فیلم و عکس از گروگان گیری خونین ایلام با ۴ کشته امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ با علت گروگان گیری ایلام را ور این بخش از سایت واضح نیوز بخوانید. 

اکروز چهارشنبه بیست و ۶شتم اردیبهشت در اداره اموال تملیکی ایلام، شخصی اقدام به گروگانگیری کرد.

به گزارش واضح نیوز، صبح امروز _چهارشنبه بیست‌وهشتم اردیبهشت‌ماه_ در اداره اموال تملیکی ایلام، فردی که قبلاً کارمند اخراجی همین اداره بود، اقدام به گروگانگیری کرد و ضمن تیراندازی، چند نفر را زخمی کرد و کشت.

تعدادی نیز در این حادثه مصدوم شدند که به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

آمار کشته شدگان

تاکنون کشته شدن چهاره نفر تأیید شده است.سردار دلاور القاصی‌مهر فرمانده انتظامی استان ایلام با تایید این خبر و در تشریح گروگانگیری اظهار داشت: این حادثه صبح امروز در محل ‌اداره اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان ایلام رخ داد و در پی آن یکی از کارکنان سابق این اداره که اخراج شده بود اقدام به گروگانگیری و در نهایت تیراندازی به‌سمت عوامل این اداره کرد.

وی تصریح کرد: در این حادثه، گرو‌گانگیر‌ سه نفر از کارکنان این اداره را کشت و خودش نیز دست به خودکشی زد، همچنین در پی این حادثه‌ پنج نفر زخمی شدند.

فیلم حادثه گروگان گیری ایلام 

این حادثه پایان یافته است.

اطلاعیه بنیاد مستضعفان؛ عامل تیراندازی ایلام نه اخراج شده بود، نه تعلیق

اتفاق شوم صبح امروز برای خانواده بزرگ بنیاد مستضعفان شوک‌آور و تلخ بود؛ این بنیاد، پیش از هرچیز ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار و تسلیت به مردم عزیز ایلام که به دنبال این واقعه تلخ، احساسات آنها جریحه‌دار شد، بر خود فرض می‌داند که برای تنویر افکار عمومی و پاسخ به برخی از شبهات و برداشت‌های دور از واقعیت فضای رسانه‌ای، موضوعاتی را به اطلاع عموم برساند.

فرد مسلح و عامل این ماجرای تلخ، از کارکنان پیمانکاری اداره‌کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان در ایلام بوده که از مرداد سال ٩٧ به عنوان نگهبان مشغول به فعالیت بوده است و برخلاف برخی اطلاعات نادرست مطرح شده در فضای رسانه‌ای، به هیچ وجه موضوع «تعلیق از کار» یا «اخراج» وی مطرح نبوده است و روز گذشته نیز حقوق اردیبهشت ماه او با احتساب افزایش حقوق سال 1401 به حسابش واریز شده بود.

لازم به ذکر است عامل این جنایت هولناک، همچون سایر کارکنان مشغول در سازمان اموال و املاک، در طول سنوات همکاری با اداره کل ایلام، از حقوق و مزایای قانونی و معیشتی، وام و تسهیلات شغلی بهره مند شده بود و از این بابت نیز هیچ مشکلی نداشته است.

همچنین بنیاد مستضعفان اهتمام دارد تا برای مشخص شدن هرچه سریعتر ابعاد مختلف این ماجرا و روشن شدن انگیزه‌های احتمالی عامل مسلح این حادثه، همکاری و هماهنگی دقیق و کاملی را با مسئولان قضائی و انتظامی، داشته باشد.

در پایان ضمن تسلیت مجدد به خانواده جانباختگان این جنایت هولناک و آرزوی سلامتی برای همکاران مجروح در این واقعه، اعلام می‌داریم که در کنار آنها خواهیم بود و از هیچ تلاشی برای تسلی خاطر بازماندگان و کمک به بازیابی سلامت عزیزان مجروح، فروگذار نخواهیم کرد.