• سه شنبه 31 خرداد 1401 - 12:50
  • 257
  • 0 دیدگاه

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت تیر 1401 افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: فهرست افراد جامانده از سهام عدالت و تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی استخراج شده حدود ۳.۵ میلیون نفر هستند . به گزارش واضح نیوز به نقل از همشهری ، حسین قربان زاد
ثبت نام جاماندگان سهام عدالت تیر 1401 افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: فهرست افراد جامانده از سهام عدالت و تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی استخراج شده حدود ۳.۵ میلیون نفر هستند .

به گزارش واضح نیوز به نقل از همشهری ، حسین قربان زاده در برنامه صف اول در پاسخ به این سئوال که اجرای قانون واگذاری سهام به جاماندگان سهام عدالت در چه مرحله‌ای است؟ افزود: پیش نویس مصوبه هیات دولت درباره این تکلیف در مورد مشمولان کمیته امداد و بهزیستی آماده شده است و  در چند مرحله تکلیف این واگذاری سهام به جاماندگان اجرا می‌شود.

ثبت نام جاماندگان سهام عدالت برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی

وی اضافه کرد: جلساتی با سازمان بهزیستی و کمیته امداد برگزار شده و فهرست کسانی که مشمول هستند اما سهام عدالت ندارند؛ استخراج شده حدود ۳.۵ میلیون نفر که تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی هستند اما سهام ندارند قرار است این فهرست با سامانه وزارت رفاه چک بشود.

قربان زاده بیان کرد: باید ۵۰ درصد تخفیف برای این مشمولان در نظر گرفته شود و ۵۰ درصد هم از محل سود سال‌های آتی تسویه می‌شوند پس مشمولان تحت پوشش کمیته و بهزیستی حتی یک ریال هم برای دریافت سهام عدالت نباید پرداخت کنند همچنین هیچ ثبت نامی هم نیاز نیست انجام دهند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت: در مورد مابقی افراد هم دو دهک اول که باقی می‌مانند در مرحله دوم است و در مرحله سوم افراد ۴ دهک بعدی هستند که وزارت اقتصاد و رفاه سازوکار شناسایی افراد را باید داشته باشند.

وی ادامه داد: منابع دولت در خصوص سهام ارزنده اکنون روی تابلوی بورس حدود ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان وثیقه است. تنها از سهام غیر وثیقه  قابل‌واگذاری برای پرتفوی سهام عدالت تصمیم گرفته می‌شود که شامل هلدینگ خلیج فارس و ۳ بانک است.

قربان زاده افزود: نیاز به اصلاح قانون داریم تا از منابع دیگر هم بتوانیم برای پرتفوی سهام عدالت استفاده کنیم تا منابعی برای پرداخت سهام عدالت به جاماندگان دهک‌های بعدی باشد.

بخوانید :

تاریخ واریز یارانه نقدی معیشتی تیر 1401 چندم واریز خواهد شد؟

عکس لحظه اعدام سعید حنایی در زندان مشهد را ببینید

مهلت ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس سال تحصیلی 1402-1401 / تغییر «سن» ثبت‌نام در کلاس اول ی ها