• شنبه 07 خرداد 1401 - 8:06
  • 1411
  • 1 دیدگاه

خبر ممنوعیت تولید و پوشیدن مانتو جلو توسط زنان و دختران و واکنش ها نسبت به آن

واضح نیوز اجتماعی / پوشیدن مانتو جلو ممنوع! جزئیات ممنوعيت تولید و عرضه مانتو جلو باژ توسط تولیدی ها و پوشیدن مانتو جلو توسط بانوان از خرداد ۱۴۰۱ ممنوع اعلام شد.  به گزارش واضح نیوز  ؛ سا
خبر ممنوعیت تولید و پوشیدن مانتو جلو توسط زنان و دختران و واکنش ها نسبت به آن

واضح نیوز اجتماعی / پوشیدن مانتو جلو ممنوع! جزئیات ممنوعيت تولید و عرضه مانتو جلو باژ توسط تولیدی ها و پوشیدن مانتو جلو توسط بانوان از خرداد ۱۴۰۱ ممنوع اعلام شد. 

به گزارش واضح نیوز  ؛ سال گذشته رییس اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک از ممنوعیت تولید مانتو جلو باز و گشت های سیار جهت نظارت براین امر خبر داد ولی با گذشت یک سال شاهد آن هستیم که تولید این مانتوها نه تنها متوقف نشده بلکه بیشتر شده است.

حتی شاهد مانتو هایی در فروشندگی های پوشاک که نه تنها جلو باز هستند بلکه حتی بیش از حد کوتاه و شبیه پیراهن بدون دکمه پسرانه هستند و بانوان نجیبب و اصیل ایرانی برای خرید یک مانتومتعارف با مشکل مواجه هستند.

با توجه به ماهیت جامعه ایران که زنان حتی قبل اسلام جایگاه بالایی داشته اند و کتیبه های موجود در تخت جمشید شاهدند هیچگاه قبل از اسلام به زن در ایران به عنوان یک کالا نگاه نشده و نیز در جهت پاسداشت خون شهدا لازم است نیروی انتظامی با همکاری اتحادیه صنف تولید‌کنندگان و فروشندگان پوشاک نظارت بیشتری بر مدهای مانتوهای تولیدی داشته باشند.

ممنوعیت تولید و پوشش مانتو جلو باز

هر روز ۳۰ گشت سه‌نفره در سطح شهر تهران بر واحدهای تولید و عرضه کننده پوشاک بازرسی و نظارت دارند و بازدید‌های انجام شده، صورتجلسه می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک، از ممنوعیت فروش مانتوهای جلوباز خبر داد.

ابوالقاسم شیرازی با اشاره به فروشگاه های عرضه مانتوهای مناسب با رویکرد اسلامی، افزود: آدرس ۲۰۰ فروشگاه مانتو با پوشش کاملا اسلامی در سطح شهر تهران، برای دسترس عموم مردم در سایت اتحادیه پوشاک قرار گرفته است؛ این مانتوها کاملا جلوبسته، آزاد و طراحی شده توسط کارگروه مد لباس است.

رئیس اتحادیه صنف تولید کنندگان و فروشندگان پوشاک تصریح کرد: این طرح در بهمن سال گذشته انجام شد، مدل های طراحی شده به تولیدی ها انتقال پیدا کرد، در حال حاضر این مدل ها در فروشگاه ها عرضه می شود و مورد استقبال عموم نیز قرار گرفته است ضمن این که در مکان های خود کارگروه نیز این مانتوها به ثبت رسیده است و عرضه می شوند.

مانتو جلوباز ممنوع شد

شیرازی با بیان اینکه ممکن است مانتوهای جلو باز نیز در فروشگا ه ها دیده شود، بیان کرد: در فروشگاه ها این مانتو های جلوباز جمع آوری می شود که متاسفانه مورد استقبال مصرف کننده ها نیز قرار گرفته است؛ در حال حاضر مانتوهای جلوباز بگونه ای عرضه می شوند که جلوی آن از زیر کاملا پوشیده است، درواقع از یک زیرپوش بلند و تا زانو در این مدل مانتوها استفاده می شود. در گذشته مانتوهای جلوباز با به تنهایی با شلوار استفاده می شد اما امروز جزو محدودیت های کار اتحادیه است.

به گفته وی؛ هر روز ۳۰ گشت سه نفره در سطح شهر تهران بر واحدهای تولید و عرضه کننده پوشاک بازرسی و نظارت دارند و بازدید های انجام شده، صورتجلسه می شود.

شیرازی گفت: در این گشت زنی ها، فروشگاه ها در هر سه ماه یک مرتبه مورد بازرسی دوره ای قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه فروشگاه های غیرمجاز بصورت زیرزمینی فعالیت دارند، افزود: فروشگاه های غیرمجاز زیرزمینی از دید ما پنهان هستند. برخی از این فروشگا ها در خانه و بصورت مزون های خانگی فعالیت دارند که دسترسی به آن ها سخت و از دید بازرسان پنهان است اما به محض این که مردم اطلاع دهند یا شناخته شوند، این فروشگاه های غیر مجاز به را به اداره اماکن معرفی خواهیم کرد