• شنبه 24 اردیبهشت 1401 - 23:59
  • 144
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی / درآمد نفتی روسیه افزایش یافت

واضح نیوز - جدیدترین گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی نشان می‌دهد با وجود تحریم‌های غرب علیه روسیه،‌ درآمدهای نفتی مسکو در سال جاری افزایش یافته است.  راشا تودی در گزارشی
 گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی / درآمد نفتی روسیه افزایش یافت

واضح نیوز - جدیدترین گزارش ماهانه آژانس بین المللی انرژی نشان می‌دهد با وجود تحریم‌های غرب علیه روسیه،‌ درآمدهای نفتی مسکو در سال جاری افزایش یافته است.

 راشا تودی در گزارشی نوشت : بر اساس جدیدترین داده‌های منتشر شده از سوی آژانس بین المللی انرژی (IEA) با وجود تحریم‌های غرب، درآمد صادرات نفت روسیه از ابتدای سال ۲۰۲۲ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

طبق گزارش ماهانه این آژانس، مسکو در سال جاری هر ماه حدود ۲۰ میلیارد دلار از فروش نفت خام و محصولات مرتبط با نفت درآمد کسب کرده است.

آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی در ماه‌های گذشته با شروع جنگ روسیه و اوکراین سیاست‌های خود را برای تحریم محصولات نفت و گاز روسیه وضع کرده‌اند. اتحادیه اروپا و بریتانیا برنامه‌های خود را برای لغو تمام خرید نفت خام روسیه تا پایان سال اعلام کردند و غول‌های نفتی بین‌المللی مانند شل و توتال نیز متعهد شدند که خرید نفت از روسیه را متوقف کنند.

طبق گزارش آژانس بین‌المللی انرژی ظاهراً کشورهای آسیایی و چین محموله‌های بیشتری از نفت خام روسیه را خریداری می‌کنند.

آژانس بین‌المللی انرژی گفت: علاوه بر این، اتحادیه اروپا، علی‌رغم موضع‌گیری‌اش، تا کنون بزرگترین بازار سوخت روسیه باقی مانده است و ۴۳ درصد از صادرات نفت این کشور در ماه آوریل به این اتحادیه رسیده است.

به گفته این آژانس، بازارهای جهانی انرژی که در حال حاضر به دلیل عدم اطمینان در مورد نفت خام روسیه در تنگنا قرار دارند، ممکن است با افزایش بی‌سابقه قیمت‌ها مواجه شود. این آژانس تخمین می زند که عرضه جهانی که در ماه گذشته حدود ۱ میلیون بشکه در روز کاهش یافته بود، ممکن است در نیمه دوم سال سه برابر کاهش یابد.