• سه شنبه 10 خرداد 1401 - 3:26
  • 2404
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

فیلم کامل توقیف دو نفتکش یونانی توسط سپاه پاسداران ایران را ببینید

واضح نیوز سیاسی دفاعی / فیلم کامل نحوه توقیف دو نفتکش یونانی توسط سپاه پاسداران ایران را ببینید. ابن ۲ نفتکش در جواب توقیف و مصادره نفتکش ایرانی در خاک یونان رخ داد . در ادامه تصاویر ویدیو و بازتاب رس
فیلم کامل توقیف دو نفتکش یونانی توسط سپاه پاسداران ایران را ببینید

واضح نیوز سیاسی دفاعی / فیلم کامل نحوه توقیف دو نفتکش یونانی توسط سپاه پاسداران ایران را ببینید. ابن ۲ نفتکش در جواب توقیف و مصادره نفتکش ایرانی در خاک یونان رخ داد . در ادامه تصاویر ویدیو و بازتاب رسانه ای توقیف نفتکش های یونانی در ایران را تماشا خواهید کرد.‌

خبر توقیف دو فروند نفتکش یونانی توسط سپاه پاسداران در رسانه ها در روز روز عصر جمعه ۶ خرداد ۱۴۰۱ منتشر شد . 

به گزارش واضح نیوز  ، سپاه در اطلاعیه اعلام کرد دو فروند کشتی نفتکش با پرچم یونان در خلیج فارس به جرم عدم رعایت قوانین دریایی،  توقیف شده است‌ .

چندی پیش یونان حبیث یونان یک فروند نفتکش ایرانی را به صورت غیرقانونی توقیف و بعد از دزدی ۷۰۰ هزار بشکه نفت آن،  نفتکش را هم با رای دادگاه جعلی ، تحویل دولت آمریکا داد . 

حالا خبر توقیف نفتکش های یونانی توسط سپاه همیشه مقتدر ایران ، حسابی دولت یونان را نگران کرده و واکنش مقامات این کشور را در پی داشته است .

دولت آمریکا به توقیف این نفتکش ها واکنش نشان داده است.و خواستار آزادی آن شده است.

توقیف نفتکش های یونانی توسط جمهوری اسلامی ایران،  بازتاب زیادی در خبرگزاری ها و شبکه های تلویزیونی خارجی ار جمله شبکه های عربی زبان خاشیه خلیج فارس و خبرگزاری اروپایی داشته است. 

 

کانال تلگرامی کاوش مدیا فیلمی از اظهارات کارشناس شبکه سعودی منتشر کرد و به نقل از او نوشت: تا زمانی که یک موضعگیری یکپارچه و بین المللی نباشد، ایران این عملیات‌ها را اجرا و نفتکش‌های خود را با همین شیوه تبادل و آزاد می‌کند

ویدیو مربوطه به کاوش کاووش مدیا میباشد

 واکنش یونان به توقیف نفتکش خود در ایران 

وزارت خارجه یونان امروز در بیانیه ای خواستار آزادی کِشتی‌های توقیف شده این کشور از سوی ایران شد.

نفتکش محموله‎ای را در بصره عراق بارگیری کرده بود.

بر اساس اطلاعات واصله، مقصد نفتکش آگیوی تئودوروی در نزدیکی کورینث بود و محموله برای پالایشگاه روغن موتور واقع در آنجا فرستاده میشد.

نفتکش دلتا پوزیدون بخشی از ناوگان تانکرهای دلتا در یونان است.

دومین نفتکش یونانی توقیف شده یک کشتی پنج ساله کشتیرانی Prudent Warrior (IMO: 9753545) است که توسط نیروهای ایرانی توقیف شده است.

بازتاب گسترده توقیف نفتکش های یونانی توسط ایران

بازتاب توقیف نفتکش های یونانی در رسانه های جهان

خبرگزاری اسپوتنیک هم اکنون اعلام کرد که وزارت امور خارجه یونان با تأیید خبر توقیف ۲ کشتی تحت پرچم این کشور در خلیج فارس توسط ایران، خواستار آزادی آنها شد.

خبرگزاری فرانسه در این خصوص اعلام کرد: یونان به توقیف ۲ نفتکش خود توسط ایران اعتراض کرد.

وبگاه الجزیره نیز در این خصوص نوشت: وزارت خارجه یونان گفته است که به دلیل توقیف دو نفتکش با پرچم یونان در خلیج فارس به ایران اعتراض کرده است

شبکه بی بی فارس نوشت : نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز جمعه اعلام کرد که دو نفتکش یونانی را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است.