• پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 12:39
  • 104
  • 0 دیدگاه

آخرین وضعیت گرد و خاک امروز 26 خرداد 1401

پیش بینی هوا و وضعیت گرد و خاک پنجشنبه 26 خرداد 1401 ;  سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد امروز شاهد وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود و از روز دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می&zwn
آخرین وضعیت گرد و خاک امروز 26 خرداد 1401

پیش بینی هوا و وضعیت گرد و خاک پنجشنبه 26 خرداد 1401 ;  سازمان هواشناسی پیش‌بینی کرد امروز شاهد وزش باد شدید در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود و از روز دوشنبه سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود.

هواشناسی 26 خرداد 1401

واضح نیوز اجتماعی : براساس اعلام این سامان امروز در خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل، جنوب سیستان و بلوچستان و ارتقاعات البرز مرکزی در برخی ساعات رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در مناطق مستعد تگرگ و در استان خوزستان وزش باد شدید گاهی  گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

روز دوشنبه سامانه بارشی جدیدی وارد کشور شده و شمال شرق، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز را درگیر خواهد کرد.

همچنین روزهای پنجشنبه تا یکشنبه در بخش‌هایی از شمال شرق، شرق (به ویژه منطقه زابل) جنوب شرق و دامنه‌های البرز شرقی و روز دوشنبه در اغلب نقاط کشور افزایش سرعت باد پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.

همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه، خلیج فارس و روزهای پنجشنبه تا یکشنبه شرق دریای عمان مواج است.

در تهران نیز وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در بعدازظهر پیش‌بینی می‌شود. بیشینه دما در تهران ۳۶ درجه و کمترین دما ۲۴ درجه است.

 فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی از صدور هشدار سطح زرد برای افزایش ارتفاع موج تا بیش از ۲ متر خبر داده و اعلام کرده که این وضعیت از فردا (پنج‌شنبه) آغاز می شود و تا اواخر وقت جمعه (۲۷ خرداد) ادامه خواهد داشت.

به گفته این کارشناس هواشناسی نواحی شمالی مرکزی خلیج فارس، در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های خوزستان و بوشهر، و روز جمعه خلیج فارس، در استان‌های خوزستان، بوشهر و هرمزگان فردا در گیر این سامانه خواهند شد، بنابراین احتمال عرق شدن شناگران، احتمال آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و اختلال در فعالیت‌های دریایی خلیج فارس وجود دارد.

احتیاط در شنا، احتیاط در ترددهای دریایی به ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط تمامی فعالان دریایی در این دو روز لازم است.

دیروز هم هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی برای افزایش میزان وزش باد و گرد خاک در برخی از شهرها به ویژه نواحی غربی کشور صادر شده بود.