• جمعه 27 خرداد 1401 - 21:10
  • 103
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

اتهامات بی‌اساس پامپئو علیه ایران در مصاحبه با شبکه سعودی

 اتهامات بی‌اساس پامپئو  وزیر خارجه سابق آمریکا در گفتگو با یک رسانه سعودی اتهامات بی پایه و اساس علیه ایران را بخوانید به گزارش واضح نیوز سیاسی ; مایک پامپئو، وزیر امور خارجه پیشین آم
اتهامات بی‌اساس پامپئو علیه ایران در مصاحبه با شبکه سعودی

 اتهامات بی‌اساس پامپئو  وزیر خارجه سابق آمریکا در گفتگو با یک رسانه سعودی اتهامات بی پایه و اساس علیه ایران را بخوانید

به گزارش واضح نیوز سیاسی ; مایک پامپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا با انتقاد شدیداز رویکرد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران مدعی شد که نظام ایران به دنبال نابودی آمریکا و اسرائیل است.

پامپئو که با شبکه سعودی العربیه گفت وگو می‌کرد، با تکرار ادعاهای بی اساس علیه جمهوری اسلامی ایران و با تسلیحاتی خواندن برنامه صلح آمیز هسته ای ایران، به رویکرد بایدن که مدعی است قصد بازگشت به برجام را دارد حمله کرده و مخالفت خود را با مذاکره و ارایه هرگونه فرصت مالی به ایران در ازای کاهش روند غنی‌سازی اعلام کرد.

 پامپئو گفت که بیشتر مفاد برجام هم‌اکنون منقضی شده‌ و تلاش دولت کنونی آمریکا برای احیای آن تاسف‌آور است.

وزیر خارجه دوران ترامپ که در سال 2018 از توافق برجام به صورت یکجانبه خارج شد،  با طرح این ادعا که ایران بود که درباره برنامه هسته ای خود دروغ گفته است، ادعا کرد: این که چرا باید با کسی مذاکره کنیم که درباره برنامه هسته‌ایش دروغ گفته، فراتر از درک من است.

وی تصویب قطعنامه اخیر در آژانس بین المللی انرژی اتمی رااقدامی خوب توصیف کرد و گفت: این کار (تصویب قطعنامه) می بایست ماه‌ها قبل انجام می شد.

پامپئو بدون اشاره به عدم پاسخگویی رژیم صهیونیستی و عدم عضویت این رژیم در پادمان هسته ای (ان‌پی‌تی)، ایران را به نقض پادمان هسته‌ای متهم کرد و گفت که مسئله برجام در کار نیست بلکه مسئله ان پی‌تی است...ایران از خروج آمریکا از برجام به عنوان بهانه‌ استفاده می‌کند.ان پی‌تی هنوز در وضعیت مناسبی است.

وی در پاسخ به گزینه احتمالی دولت بایدن برای استفاده از راهکار نظامی علیه ایران و با تکرار این جمله ادعایی که باید از توان و ظرفیت آمریکا و دوستان و همپیمانان برای ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای استفاده کرد، گفت: نمی خواهم در این باره چیزی زیادی بگویم. من مدیر سیا بودم و بهتر است که درباره مسائل نظامی حرفی نزنم.

وزیر خارجه ترامپ بار دیگر از حمله تروریستی دو سال پیش که توسط آمریکا در عراق انجام و منجر به شهادت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس، از فرماندهان حشد الشعبی عراق شد، دفاع کرد و به زعم خود آن را به نفع آمریکا دانست.

وی در ادامه این مصاحبه از رویکرد خصمانه دولت ترامپ در فشار اقتصادی و مالی بر ایران دفاع کرد و با انتقاد از رویکرد دولت بایدن مدعی شد: اگر تحریم‌ها به شدت و حدت ادامه پیدا می کرد ایران در وضعیت بسیار بدی بود.

پامپئو  در عین حال اعتراف کرد که تولید ناخالص داخلی ایران ایران رشد سریعتری حتی نسبت به آمریکا خواهد داشت. / تسنیم

خلاصه سخنرانی حاج‌علی‌اکبری در نماز جمعه 27 خرداد مصلی تهران