• دوشنبه 06 تیر 1401 - 21:35
  • 1001
  • 0 دیدگاه
  • اخبار ,

بیوگرافی و زندگینامه ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه و همسر و فرزندانش + سوابق

واضح نیوز سیاسی : ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه شد + بیوگرافی و زندگینامه و سوابق ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران را در این بخش از پایگاه خبری و تحلیلی واضح نیوز بخوانید .سعید خطیب زاده پس از ۲۲
بیوگرافی و زندگینامه ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه و همسر و فرزندانش + سوابق

واضح نیوز سیاسی : ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه شد + بیوگرافی و زندگینامه و سوابق ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه ایران را در این بخش از پایگاه خبری و تحلیلی واضح نیوز بخوانید .سعید خطیب زاده پس از ۲۲ ماه از پست سخنگویی وزارت خارجه خداحافظی کرد و جایگزین وی در مقام سخنگوی وزارت خارجه ناصر کنعانی 51 ساله متولد تهران خواهد بود

بیوگرافی

ناصر کنعانی چافی ، در سال ۱۳۵۰ در تهران بدنیا آمد. وی از دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱ به عنوان سیزدهمین سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران معرفی شد. پیش از او خطیب‌زاده نزدیک به دو سال (۲۳ ماه) و از مرداد ۱۳۹۹عهده‌دار این سمت بود.

بیوگرافی و زندگینامه ناصر کنعانی سخنگوی وزارت خارجه و همسر و فرزندانش + سوابق

سوابق و پیشینه

وی از تیر ماه ۱۳۹۷ عهده‌دار دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در قاهره (پایتخت مصر) بوده است. او پیش از این نیز ریاست ستاد عراق وزارت امور خارجه را برعهده داشت. دبیر سیاسی سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاشکند (ازبکستان)، معاون اداره خاورمیانه عربی و شمال آفریقا، معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در امان (اردن)، کاردار سفارت ایران در اردن، کارشناس ارشد حوزه معاونت عربی و آفریقایی از دیگر سمت‌های کنعانی در دوران فعالیتش در وزارت امور خارجه است. او دارنده مدرک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل و مسلط به زبان‌های انگلیسی و عربی است.

پیش از او خطیب‌زاده نزدیک به دو سال (۲۳ ماه) و از مرداد ۱۳۹۹ تاکنون عهده‌دار این سمت بود.

سعید خطیب‌زاده در نشست خبری امروز خود اعلام کرد که امروز آخرین جلسه ماموریت او در جایگاه سخنگویی دیپلماسی ایران است و از هفته آینده ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه خواهد شد.