ثبت نام و دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی در بنیاد مسکن ؛ ۱۴۰۱

واضح نیوز اقتصاوی / ثبت نام وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی ۱۴۰۱ در بنیاد مسکن و نحوه ثبت نام و بازپرداخت این وام  توسط روستاییان در ثبت وام مسکن روستایی سال ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود ؟ ثیت نام دریافت و
ثبت نام و دریافت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی در بنیاد مسکن ؛ ۱۴۰۱

واضح نیوز اقتصاوی / ثبت نام وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی ۱۴۰۱ در بنیاد مسکن و نحوه ثبت نام و بازپرداخت این وام  توسط روستاییان در ثبت وام مسکن روستایی سال ۱۴۰۱ چگونه خواهد بود ؟

ثیت نام دریافت وام مسکن روستایی ۱۴۰۱

اگرچه هنوز سازمان برنامه و بودجه ضمانت‌نامه پرداخت مابه‌التفاوت سود تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی را ارایه نداده، بر اساس صحبت‌های مسئولان بنیاد مسکن در بعضی مناطق کشور این تسهیلات در حال پرداخت است.

به گزارش واضح نیوز به نقل از ایسنا، حدود شش ماه از تصویب وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی با نرخ سود ۵ درصد در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور می‌گذرد.

کدام بانک تسهیلات وام را ارائه می‌دهد؟

با این حال بعضی بانکها از جمله بانک سپه پرداخت این تسهیلات را آغاز کرده‌اند. مسئولان بنیاد مسکن در برخی مناطق کشور مثل ایلام نیز اعلام کرده‌اند روند پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی ساخت مسکن روستایی تسریع شده است.

طرح تسهیلات مسکن روستایی در روستاها افزایش یافته و متقاضیان در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت می‌توانند برای دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

کارمزد تسهیلات

 طرح تسهیلات مسکن روستایی با سود و کارمزد ۵ درصد و سقف ۲۰۰ میلیون تومان به هر نفر برای احداث مسکن روستایی در سطح روستاهای استان به تصویب رسیده است.

شرایط بازپرداخت

محبی بیان کرد: بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ ساله است و زوج‌های جدید، افراد فاقد مسکن و بازگشتی‌های از شهر به روستا در اولویت اول قرار داده شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان ایلام با اشاره به ثبت نام افرادی که پیش از این برای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی اقدام کرده‌اند، گفت: افرادی که تا تاریخ بیستم دی ماه سال ۱۴۰۰ برای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی معرفی شده‌اند، این افراد نیز در اولویت تکمیل این اعتبار قرار گرفتند و مازاد ۱۰۰ میلیون تومان نیز به این افراد برای تکمیل واحدهای مسکونی آنها نیز پرداخت خواهد شد.