• پنجشنبه 26 خرداد 1401 - 12:24
  • 145
  • 0 دیدگاه

همه چیز درباره داروی آرتریت و درمان ریزش مو توسط آرتریت را بخوانید

بررسی داروی آرتریت و تاثیر داروی آرتریت در درمان ریزش مو را در این گزارش واضح نیوز بخوانید : FDA اولین داروی ریزش مو را برای آلوپسی شدید تایید کرده است.  اف دی ای نتایج بسیار امیدوارکننده‌ا
همه چیز درباره داروی آرتریت و درمان ریزش مو توسط آرتریت را بخوانید

بررسی داروی آرتریت و تاثیر داروی آرتریت در درمان ریزش مو را در این گزارش واضح نیوز بخوانید : FDA اولین داروی ریزش مو را برای آلوپسی شدید تایید کرده است. 

اف دی ای نتایج بسیار امیدوارکننده‌ای را از کارآزمایی‌ها دنبال کرده است که نشان می‌دهد پتانسیل رشد مجدد موی یک داروی رایج آرتریت را با تاییدیه برجسته نشان می‌دهد و به عنوان درمانی برای آلوپسی _نوعی طاسی رایج در مردان_ شدید نشان می‌دهد.

این اقدام این دارو را به عنوان اولین داروی مورد تایید FDA برای درمان سیستمیک بیماری تبدیل می‌کند و به شکل یک قرص روزانه خواهد بود که در آزمایشات فاز ۳ اخیر بسیار امیدوارکننده بود

درمان ریزش مو آرتریت

Baricitinib (بارسیتینیب) دارویی است که در اصل برای درمان آرتریت روماتوئید ساخته شده است و اخیراً مورد توجه دانشمندانی است که در حال تحقیق در مورد درمان یک اختلال خود ایمنی دیگر به شکل آلوپسی آره آتا هستند.

این بیماری سالانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ نفر را در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می‌دهد و از طریق حملات سیستم ایمنی به فولیکول‌های مو باعث ریزش موی تکه‌ای می‌شود. قبل از این، هیچ درمان تایید شده توسط FDA برای این بیماری وجود نداشت.

دانشمندان شروع به بررسی پتانسیل بارسیتینیب برای مقابله با آلوپسی آره آتا بر اساس این ایده کردند که می‌تواند مسیر‌های سیگنال دهی را که به فولیکول‌های مو آسیب می‌رساند، قطع کند.

نتایج منتشر شده در ماه مارس از کارآزمایی‌های فاز ۳ شامل حدود ۱۲۰۰ فرد مبتلا به این عارضه نشان داد که حدود یک سوم از آن‌ها قادر به رشد مجدد مو‌های خود با مصرف قرص‌های چهار میلی‌گرمی بارسیتینیب در روز بودند. در همین حال، دوز‌های دو میلی گرمی نیز باعث بهبود پوشش موی سر تقریباً در یک پنجم بیماران شد.

این دارو که با نام تجاری Olumiant توسط شرکت داروسازی Eli Lilly به فروش می‌رسد، اکنون الزامات ایمنی و اثربخشی FDA را برآورده کرده است و باعث شده این آژانس آن را به عنوان اولین درمان سیستمیک در بیماری برای آلوپسی آره‌آتا تأیید کند ، که بدان معناست  کل بدن را به جای مکان‌های خاص درمان می‌کند، با این دارو که بسته به پاسخ درمانی در دوز‌های روزانه ۱، ۲ و ۴ میلی گرم در دسترس است.

محقق نیکول فریدلند گفت: امروز نقطه عطفی با اولین درمان سیستمیک مورد تایید FDA برای بیماران آلوپسی آره آتا است که هر روز با چالش‌های مهمی از جمله دانش عمومی محدود در مورد این بیماری و فقدان گزینه‌های درمانی اجتماعی مواجه هستند.

NAAF انتخاب‌های بیشتری برای جامعه بیماران ما می‌خواهد و با تایید Olumiant، اکنون انتظارات درمانی جدیدی در مراقبت از آلوپسی آره آتا ایجاد شده است.

Olumiant یک مهار کننده JAK است و با مسدود کردن فعالیت یک یا چند خانواده از آنزیم‌ها عمل می‌کند و برای استفاده با دارو‌های دیگر از این نوع توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی رایج شامل عفونت‌های دستگاه تنفسی، سردرد، آکنه و افزایش وزن است و شایان ذکر است که ۲.۲ درصد از شرکت کنندگان درمان را به دلیل عوارض جانبی در طول برنامه کارآزمایی بالینی قطع کردند.

کندال مارکوس، مدیر بخش پوست و دندانپزشکی در مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی FDA، گفت: دسترسی به گزینه‌های درمانی ایمن و مؤثر برای تعداد قابل توجهی از آمریکایی‌های مبتلا به آلوپسی شدید بسیار مهم است.

تأیید امروز به رفع نیاز‌های برآورده نشده قابل توجه بیماران مبتلا به آلوپسی آره آتا شدید کمک می‌کند.


منبع: سایت نیواطلس